Publicat Wed, 09 Apr 2014 18:08:32 GMT de Sorohan Gabriel Facultatea de Constructii Iasi
Cand apas ALT+3 pentru vederea de sus nu imi afiseaza vederea de sus pentru ca planul de lucru este orientat invers (perpendicular cu vederea de sus). Dupa cum puteti vedea in imaginea pe care am atasat-o conform sistemelor de axe din stanga jos ar trebui sa vad planul de lucru dupa cele doua directii OX si OY(adica sa il vad de sus) in schimb se vedea doar una din cele doua directii (ox) cealalta directie fiind orientata in planul XOZ, nu stiu cum pot schimba asta.

Fişier ataşat: Untitled_3.jpg

Publicat Thu, 10 Apr 2014 11:19:18 GMT de Victor Seiculescu Graitec Roumanie SRL

Planul de lucru nu se orienteaza automat la schimbarea vederilor.

Pentru a aduce planul de lucru in vederea curenta trebuie sa folositi comanda “Definirea planului de lucru prin proiectie pe vedere activa” din bara de instrumente “Plan de lucru” – vedeti poza atasata. Aceasta comanda poate fi folosita doar intr-una din vederile 2D (ALT+1 / ALT+2 / ALT+3).

Cu stima.

Fişier ataşat: proiectare plan de lucru.zip

Trebuie să fiți logat/ă în contul personal pentru a posta pe acest forum.

GRAITEC Services
Servicii
Training
Asistența tehnică
Aplicații personalizate
Evaluare
Produse GRAITEC
Advance Design
Advance Workshop
Advance BIM Designers
PowerPack for Revit®
PowerPack for Advance Steel
Produse Autodesk
Colecții
Abonament
Sevicii cloud
Advance Steel
Revit®
Autocad®
GRAITEC GROUP 2018 | Am actualizat notificarea de confidențialitate. Faceți click aici pentru a afla mai multe despre cum colectăm, stocăm și prelucrăm informațiile dvs. personale și care sunt drepturile dvs.