Publicat Thu, 14 Apr 2016 12:23:33 GMT de Dan Bulgaria Facultatea de Constructii Timisoara
Buna ziua! Am observat ca Advance Steel este putin deficitar in ceea ce priveste grinzile cu zabrele. Mai precis la realizarea imbinarilor. Exemplu concret: Grinda cu zabrele cu diagonale, talpi si montanti din corniere spate in spate la 10 cm distanta. Imbinarile realizate cu guseu si suruburi adeseori dau forme ciudate, in special la nodurile unde se intalnesc 3 diagonale. Stiu ca se poate modela manual imbinarea, dar intrebarea mea ar fi daca sunt si alte modalitati poate mai usoare si mai precise de realzare. Poate o dezvoltare in acest sens nu ar strica.
Publicat Wed, 20 Apr 2016 08:40:10 GMT de Simona Breahnea UTCB
Buna ziua,Pentru realizarea imbinarilor aveti 2 metode de lucru: cu ajutorul imbinarilor automate puse la dispozitie de programul Advance Steel sau imbinari manuale create de utilizator. In cazul in care nicio imbinare din cele puse la dispozitie de program nu este potrivita pentru modelul dumneavoastra, atunci este necesar sa va creati o imbinare manuala si sa o parametrizati cum doriti.Cu stima,Simona.

Trebuie să fiți logat/ă în contul personal pentru a posta pe acest forum.

GRAITEC Services
Servicii
Training
Asistența tehnică
Aplicații personalizate
Evaluare
Produse GRAITEC
Advance Design
Advance Workshop
Advance BIM Designers
PowerPack for Revit®
PowerPack for Advance Steel
Produse Autodesk
Colecții
Abonament
Sevicii cloud
Advance Steel
Revit®
Autocad®
GRAITEC GROUP 2018 | Am actualizat notificarea de confidențialitate. Faceți click aici pentru a afla mai multe despre cum colectăm, stocăm și prelucrăm informațiile dvs. personale și care sunt drepturile dvs.