Publicat Sat, 07 Dec 2013 23:13:39 GMT de Dimitriu Georgel UTCB

Cum se poate realiza graifuirea barelor dintr-un stalp? Am incercat sa urmaresc tutorialul http://www.graitec.com/ro/FAQ_view.asp?FAQID=655&Language=RO&Name=Cum+se+poate+segmenta+o+bar%26%23259%3B+%3F dar nu merge.Nu face nimic. Ce setari mai trebuie sa fie active?Multumesc

Publicat Mon, 09 Dec 2013 15:40:00 GMT de Adriana CARSTEA Graitec Romania SRL

Daca folositi comanda din ribbon-ul de armare, Intrerupe o bara, nu trebuie sa intampinati nici o problema.

Daca folositi optiunea din proprietatile barei, impartirea barei nu se realizeaza. Aceasta problema se va remedia in versiunea urmatoare.

Publicat Mon, 09 Dec 2013 17:16:24 GMT de Dimitriu Georgel UTCB

Incercasem si asta. Am repetat operatia dar in continuare nu merge. In meniul de comanda arata ca lucreaza,incarca ceva dar in desen nu apare nimic

Publicat Wed, 11 Dec 2013 12:44:04 GMT de Dimitriu Georgel UTCB

In cele din urma, care este solutia problemei? Multumesc

Publicat Wed, 11 Dec 2013 17:47:36 GMT de Adriana CARSTEA Graitec Romania SRL

Ce versiune de Advance Concrete folositi? De asemene este important si daca aveti Sp-uri instalate.

Se intampla intr-un desen anume sau intr-un desen oarecare?

Pentru a realiza barele graifuite se poate folosi bara poligonala.

Trimiteti modelul in care intampinati problema pe adresa support@graitec.ro

Publicat Fri, 13 Dec 2013 22:48:48 GMT de Dimitriu Georgel UTCB

folosesc Advance 2014 Student version. SP sunt instalate.Am folosit comanda aceasta dupa ce am facuta armare automata,deci varianta cu bara poligonala nu duce la cresterea vitezei de lucru.Acelasi lucru am incercat si pe o versiune comerciala si nu a mers . Va atasez modelul. Multumesc

Fişier ataşat: Graitec 2.rar

Publicat Wed, 18 Dec 2013 22:40:52 GMT de Dimitriu Georgel UTCB

Ati gasit vreo problema la model?

Publicat Thu, 19 Dec 2013 08:22:36 GMT de Adriana CARSTEA Graitec Romania SRL

Din pacate modelul nu s-a descarcat. Se pare ca acesta contine un virus. Trimiteti modelul (fara virusi) pe adresa support@graitec.ro

Trebuie să fiți logat/ă în contul personal pentru a posta pe acest forum.

GRAITEC Services
Servicii
Training
Asistența tehnică
Aplicații personalizate
Evaluare
Produse GRAITEC
Advance Design
Advance Workshop
Advance BIM Designers
PowerPack for Revit®
PowerPack for Advance Steel
Produse Autodesk
Colecții
Abonament
Sevicii cloud
Advance Steel
Revit®
Autocad®
GRAITEC GROUP 2018 | Am actualizat notificarea de confidențialitate. Faceți click aici pentru a afla mai multe despre cum colectăm, stocăm și prelucrăm informațiile dvs. personale și care sunt drepturile dvs.