Publicat Fri, 19 Jul 2013 18:12:09 GMT de Ernest MURESAN STRUCTUR PROIECT S.R.L
Cum pot sa import un desen executat in REVIT ARHITECTURE, pentru a face planurile de armare ale elementelor structurale, acestea fiind predimensionate deja in REVIT. Am nevoie de un program de legatura?? In AC am vazut ca exista comanda "import REVIT". Pentru a face calculele de structura se poate importa sub forma : REVIT >AC>AD ??
Publicat Mon, 22 Jul 2013 09:57:29 GMT de Adriana CARSTEA Graitec Romania SRL

Pentru a putea folosi comanda "Import REVIT" in Advance Concrete, trebuie sa exportati modelul din REVIT in format GTCX. Exportul se realizeaza cu ajutorul aplicatiei "GRAITEC BIM Connect", care se instaleaza implicit cu programele Advance 2013. Comanda de export din REVIT se gaseste pe ribbon-ul "ADD-Ins", tab-ul "BIM Connect" - vezi poza atasata. Ultima versiune imbunatatita a aplicatiei "GRAITEC BIM Connect" este disponlibila pe "http://www.graitec.com/Ro/revit.asp". Aceasta poate fi instalata dupa ce dezinstalati versiunea curenta din Control Panel - vezi poza atasata. 

Fisierului "GTCX" poate fi importat in orice aplicatie GRAITEC Advance. 

Fişier ataşat: 1_2.png

Trebuie să fiți logat/ă în contul personal pentru a posta pe acest forum.

GRAITEC Services
Servicii
Training
Asistența tehnică
Aplicații personalizate
Evaluare
Produse GRAITEC
Advance Design
Advance Workshop
Advance BIM Designers
PowerPack for Revit®
PowerPack for Advance Steel
Produse Autodesk
Colecții
Abonament
Sevicii cloud
Advance Steel
Revit®
Autocad®
GRAITEC GROUP 2018 | Am actualizat notificarea de confidențialitate. Faceți click aici pentru a afla mai multe despre cum colectăm, stocăm și prelucrăm informațiile dvs. personale și care sunt drepturile dvs.