Publicat Wed, 22 Feb 2012 10:06:41 GMT de Lucian PETRE ALU DESIGN CONSTRUCTION CIVILE
Buna ziua,

Nu reusesc sa fac vizibile in detaliere ancorele mecanice. Am cautat in management tools dar filtrul nu mi-a gasit mare lucru referitor la ancore. In momentul de fata imi apar doar gaurile in placa de baza. Multumesc!

PS: mai am un topic deschis pe data de 3 feb. in "import/export". Rog raspuns si acolo daca e posibil.
Publicat Wed, 22 Feb 2012 12:51:55 GMT de Mihaela BIZDOACA Graitec ROMANIA
Buna ziua,

Pentru a afisa ancorele in plansa trebuie sa configurati unstil de detaliere. Din meniul “Numerotare, planse”, deschideti “Gestionar destiluri de detaliere”. Din pagina “Stiluri de detaliere”, din categoriaUtilizator” alegeti stilul de detaliere pe care doriti sa-l modificati. Deexemplu, alegeti “Vedere V - FărăCote, FărăEtichete”. Pe pagina “Reprezentareobiecte” adugati familia de obiecte “Ancora”. Pentru a avea disponibila inlista, familia de obiecte “Ancora”, deschideti pagina “Familii de obiecte”, iardin categoria “Suruburi”, copiati o familie de suruburi existenta si configuratilista de familii de obiecte astfel sa contina ancore. Utilizati acest stil dedetaliere pentru a obtine plansa dorita.

Pentru mai multe detalii va rog sa ne contactati pe adresade email: support@graitec.ro

Trebuie să fiți logat/ă în contul personal pentru a posta pe acest forum.

GRAITEC Services
Servicii
Training
Asistența tehnică
Aplicații personalizate
Evaluare
Produse GRAITEC
Advance Design
Advance Workshop
Advance BIM Designers
PowerPack for Revit®
PowerPack for Advance Steel
Produse Autodesk
Colecții
Abonament
Sevicii cloud
Advance Steel
Revit®
Autocad®
GRAITEC GROUP 2018 | Am actualizat notificarea de confidențialitate. Faceți click aici pentru a afla mai multe despre cum colectăm, stocăm și prelucrăm informațiile dvs. personale și care sunt drepturile dvs.