Publicat Wed, 12 Oct 2011 09:47:05 GMT de Gruber Ioan Gruber Ioan
Se pot pune armaturi radiale automat cunva? am pentru proiectul de licenta o fundatie circulara si am vazut ca este o comanda pentru a pune dinamic armaturiile cirular dar radial nu am gasit nimic automat, este cunva o comanda sa le puna automat sau doar manual se poate?
Publicat Wed, 12 Oct 2011 12:45:22 GMT de Elena DUMITRESCU Graitec ROMANIA

Buna ziua,

Pentru a crea o armareradiala, va rugam consultati FAQ corespunzator, accesand link-ul de mai jos.

http://www.graitec.com/ro/FAQ_view.asp?FAQID=740&Language=RO&Name=Cum+se+utilizeaz%26%23259%3B+armarea+radial%26%23259%3B%3F

In prezent nu exista osolutie automata de armare radiala.

Daca aveti nelamuriri,nu ezitati sa ne contactati.

Publicat Wed, 12 Oct 2011 14:32:28 GMT de Gruber Ioan Gruber Ioan
M-am exprimat gresit, FAQ-ul cu armaturi radiale l-am gasit ma interesa-u armaturi care vor fi puse din experior spre centru, cele perpendiculare pe cele radiale, am incercat sa pun in sectiune forma barei, apoi in vederea de sus am repartizat doar o bara si mai departe am incercat sa folosesc comanda array/polar ca sa le asez si rest barelor dar nu a functionat.Daca ar fi o repartitie liniara nu ar fi problema dar e o repartitie circulara si nu stiu cum sa procedez mai departe...
Publicat Thu, 13 Oct 2011 09:26:45 GMT de Elena DUMITRESCU Graitec ROMANIA
Buna ziua,
Va rugam sa ne trimiteti modelul (si daca aveti si un detaliu de armare) pe adresa de email support@graitec.ro.


Publicat Mon, 02 Jul 2012 08:56:36 GMT de Anta IONESCU UTCB
Am incercat si eu sa armez o fundatie cu armaturi radiale...insa am o problema. Dupa ce face distributia de armatura mai apar niste bare decalate (nu prea stiu cum sa explic). si nu stiu de ce anume. pot sa iti trimit desenul si sa imi spui ce pot face ca sa reemdiez situatia?
Publicat Tue, 03 Jul 2012 17:38:44 GMT de Elena DUMITRESCU Graitec ROMANIA
Buna,
Poti trimite fisierul dwg. cu descrierea situatie intalnite  pe adresa de suport@graitec.ro

Trebuie să fiți logat/ă în contul personal pentru a posta pe acest forum.

GRAITEC Services
Servicii
Training
Asistența tehnică
Aplicații personalizate
Evaluare
Produse GRAITEC
Advance Design
Advance Workshop
Advance BIM Designers
PowerPack for Revit®
PowerPack for Advance Steel
Produse Autodesk
Colecții
Abonament
Sevicii cloud
Advance Steel
Revit®
Autocad®
GRAITEC GROUP 2018 | Am actualizat notificarea de confidențialitate. Faceți click aici pentru a afla mai multe despre cum colectăm, stocăm și prelucrăm informațiile dvs. personale și care sunt drepturile dvs.